Ślubowanie uczniów klas pierwszych

 

   19 listopada 2019 rok w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.     Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego.

   Od rana czuło się uroczysty nastrój. Galowe stroje, szkolne tarcze, birety, pięknie przystrojona sala. Na uroczystość przybyli: dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki   z wychowawczynią i liczne grono rodziców.

   Pierwszaki stanęli przed publicznością z bijącymi sercami. Najlepiej jak potrafili zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Dzielnie wspomagali ich uczniowie z klas IV i V – Agatka, Radek i Kamil. Po występach artystycznych, w podniosłej atmosferze, pierwszaki ślubowali być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie, starać się być dobrym kolegą, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

   Po ślubowaniu dyrektor szkoły, pan Ferdynand Sańko dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał od wychowawców klas pamiątkowy dyplom. Wszystkim nowo przyjętym w poczet uczniów naszej szkoły pan dyrektor złożył życzenia wielu sukcesów w nauce.  Pierwszoklasiści przyjęli również życzenia i prezenty od uczniów klas drugich.

   Po uroczystości uczniów czekała niespodzianka – poczęstunek i upominki przygotowane przez rodziców.

   Ten dzień długo pozostanie w pamięci pierwszaków i ich wychowawców.

 

Tekst- Jolanta Tyktor

Zdjęcia: rodzice uczniów klas I

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

Powrót na stronę główną