RELACJA Z WYJAZDU KL. IV-VI NA „ZIELONĄ SZKOŁĘ”

W poniedziałek 9 maja 2016 r. uczniowie kl. IV-VI naszej szkoły razem z nauczycielami: Haliną Mazurek, Marzeną Myką oraz Stanisławem Pietkiewiczem wyjechali na „Zieloną Szkołę” do Myśliborza. Był to wyjazd, który przyniósł nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazję do integracji grupy.

Podczas trwania „Zielonej Szkoły” uczestniczyliśmy w licznych atrakcyjnych zajęciach i wycieczkach. Codziennie też odbywały się zajęcia dydaktyczne, ale nie w sali
z ławkami i tablicą.

W środę, 11 maja pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Szczecina. Zwiedziliśmy miasto, m.in.: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki oraz Bunkry. Uczniowie uczestniczyli w lekcji Szalonego Profesora, podczas której, w aktywny sposób poznali tajemnice fizyki oraz chemii. Ten element wycieczki uczniom najbardziej przypadł do gustu. Mieliśmy okazję wejść na taras widokowy i przyjrzeć się panoramie Szczecina, co wzbudziło w nas zachwyt.

Podczas całego pobytu, który trwał do 13 maja świetnie się bawiliśmy. Do najlepszych aktywnych form zaliczamy: bieg na orientację, podchody oraz zadaniowe wyścigi. Dzięki temu poznaliśmy okolicą zarówno od strony historycznej jak i przyrodniczej. Po aktywnych zabawach na świeżym powietrzu przychodził czas na relaks w basenie, co nasi uczniowie uwielbiają. Obsługa ośrodka zapewniała nam takie atrakcje jak: ognisko z kiełbaskami, dyskoteki oraz zawody sportowe.

Wyjazd na „Zieloną Szkołę” przyniósł nam wiele radości i pozytywnych emocji.

 

Tekst: Marzena Myka

Zdjęcia: Stanisław Pietkiewicz

  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

    

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Część druga

 

Powrót na stronę główną