Galeria

Spotkanie z Panią Carlą Müller, 21.01.2014 r.

21 stycznia gościliśmy w szkole Panią Carlę Müller, córkę ostatnich przedwojennych właścicieli Willi Schrödera, w której mieści się obecnie siedziba Muzeum Lubuskiego przy ulicy Warszawskiej. Rodzina zamieszkująca willę wyjechała z Gorzowa do Niemiec w roku 1945, kiedy pani Carla miała 4 lata.

Jest ona z wykształcenia geologiem, do chwili obecnej pracuje naukowo, m.in. we Francji. A mieszka od niedawna w sąsiadujących z Lipkami Ludzisławicach, gdzie remontuje zakupiony dom. Można ją spotkać na wielu imprezach kulturalnych w Gorzowie, zaś nasze pierwsze spotkanie miało miejsce w Muzeum w Santoku, gdzie zrodził się pomysł zaproszenia pani Carli do naszej szkoły.

W czasie wizyty naszego gościa obecne były klasy drugie gimnazjum, klasa czwarta szkoły podstawowej oraz dyrekcja i nauczyciele. Pani Carla Müller opowiedziała nam o swoim interesującym życiu i podróżach, odpowiadała również na pytania uczniów. Uczniowie klasy czwartej sprawili gościowi niespodziankę, ponieważ zadawali pytania po niemiecku i zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim. Funkcję tłumacza w czasie spotkania pełnił Pan Radek Nowak.

Na zakończenie pani Carla również zaśpiewała nam piosenki. Otrzymała od nas kwiaty i zdjęcie naszych uczniów wykonane w czerwcu ubiegłego roku przed budynkiem Willi Schrödera – czyli obecnego muzeum.

Dorota Dębska

 

   

 

Powrót na stronę główną