Galeria

 

Projekt edukacyjny - Kultura ludowa w Polsce

Cztery uczennice gimnazjum - Kasia Grzeszak, Klaudia Wenerowicz, Karolina Fratczak i Sandra Rzepecka, realizowały w I semestrze projekt edukacyjny - Kultura ludowa w Polsce. 21 lutego odbyło się podsumowanie projektu, połączone z wystawą strojów ludowych, poczęstunkiem i muzyką.

Część strojów ludowych można było obejrzeć na planszach przygotowanych przez uczennice. Jednak mieliśmy szczęście zobaczyć również prawdziwe stroje, wypożyczone dzięki uprzejmości Skwierzyńskiego Domu Kultury, przedszkola ze Skwierzyny oraz zespołu ludowego  - Janczewianki.

Również dziewczyny realizujące projekt były ubrane w stroje stylizowane na ludowe. Niemałą atrakcją był poczęstunek w postaci wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem. Chleb pochodził z piekarni w Gościmiu, a smalec przygotowała Pani Grzeszak. Dla amatorów łakoci natomiast był przygotowany chleb z miodem, który sprezentował nam Pan Wiesław Dudek. W czasie prezentacji przygrywała nam Kapela ze Wsi Warszawa.


Jako koordynator projektu składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły nam w przygotowaniu wystawy i poczęstunku.

 

Zdjęcia i oprac. Dorota Dębska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

Powrót na stronę główną