Galeria

 

I Festiwal Piosenki w Lipkach Wielkich

 

I Festiwal Piosenki w Lipkach Wielkich odbył się 28 maja 2014 r. na Sali Wiejskiej. Jego organizatorem, a zarazem gospodarzem był Dyrektor Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich – Ferdynand Sańko, który po przywitaniu uczestników i gości poprosił Pana Wójta Stanisława Chudzika – współorganizatora o uroczyste otwarcie festiwalu. W rolę konferansjerów wcielili się uczniowie kl. III A gimnazjum: Paula Śmigielska i Dawid Zborowski. Podczas tegorocznego Festiwalu usłyszeliśmy 13 utworów. Łącznie na scenie pojawiło się 18 osób reprezentujących naszą szkołę.

 

Występy odbywały się w następującej kolejności:

 

Katarzyna Dzielendziak, Natalia Witczak, Agata Wojtczak – Tyle słońca w całym mieście

Mariola Kiljańska - Z kimś takim jak Ty

Ewa Kwaśniewska - Mam tę moc

Joanna Kwaśniewska, Wiktoria Jasińska - Za mały dla nas świat

Wanessa Szwejda - Oto ja

Ewelina Łabęda - Milcząc

Sandra Rzepecka, Katarzyna Grzeszak - Milion monet

Sara Miszczyk, Patrycja Sikora - Chcę tu zostać

Zuzanna Nowak, Martyna Pilak - Chodź, pomaluj mój świat

Klaudia Muszyńska, Ewelina Łabęda - Nieodkryty ląd

Agnieszka Falów - Świat się pomylił

Klaudia Muszyńska - Love you like a love song

Ewa Kwaśniewska, Natalia Nikadon - Nie patrzę w dół

 

Wykonawców oceniało czteroosobowe jury:

 

Pani Karolina Miłkowska – Prorok, Pani Natalia Ślizowska, Pani Joanna Rogoza – Chojnacka i Pan Arkadiusz Ambrożuk.

 

Honorowymi gośćmi byli: Pan Wójt Stanisław Chudzik, Pani Honorata Brzytwa – przewodnicząca Rady Gminy Santok, Pani Karolina Miłkowska – Prorok- aktorka Teatru
im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Pan Mariusz Ambrożuk, Pani Natalia Ślizowska – absolwentka Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich oraz uczestniczka programu Project Runway. 

 

Pierwszą atrakcją imprezy był występ Pani Karoliny Miłkowskiej – Prorok. W dwóch utworach z musicalu „Trzy razy Piaf” Pani Karolina zaprezentowała swój olbrzymi talent, a pozytywną energię przekazała całej publiczności. Prezentacje uczestników uświetniły występy zespołu tanecznego Ferwor, który od tego roku szkolnego tworzą uczniowie naszej szkoły
pod kierunkiem Pani Anny Bubnowskiej i Pani Anny Osipiuk. Kolejną atrakcją festiwalu były recytacje uczniów naszej szkoły, którzy odnieśli sukces w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Juliana Tuwima.

 

Recytatorzy:

Kamil Bojba - Ptasie radio

Agnieszka Falów - Grande Valse Brillante

Krzysztof Stańczyk - Spóźniony słowik

 

Na scenie pojawiła się również grupa uczniów - należących do Szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez Panią Dorotę Dębską – w scence Granie, czyli – niesforne dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wywiad przeprowadzony przez uczniów naszej szkoły Paulę Śmigielską i Dawida Zborowskiego z Panią Natalią Ślizowską, która opowiedziała o swoich pasjach i drodze do kariery. Podczas rozmowy Pani Natalia Ślizowska w szczególny sposób wspominała nauczycieli naszej szkoły: Panią Ewę Mandziuk i Panią Annę Łyjak. Pani Natalia Ślizowska rozmowę zakończyła życzeniami kierowanymi do uczniów naszej szkoły, by spełniali swoje marzenia.

 

Po występach uczestników, tancerzy i honorowych gości Jury udało się na obrady w celu wyłonienia zwycięzców I Festiwalu Piosenki. Po obradach Jury ogłosiło najlepsze prezentacje. Z racji tego, że poziom był bardzo wysoki i wyrównany, wyłoniono I miejsce i dwa II miejsca.

 

LAUREACI:

I miejsce – Ewa Kwaśniewska

II miejsce – Agnieszka Falów

II miejsce - Klaudia Muszyńska i Ewelina Łabęda

 

Dzięki hojności sponsorów, nagrodę otrzymał każdy uczestnik Festiwalu.

I Festiwal Piosenki w Lipkach Wielkich został dedykowany uczennicy kl. III szkoły podstawowej Dominice Mamet, która obecnie walczy z chorobą. Festiwal, który miał na celu m. in. promocję szkoły, propagowanie muzyki, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz umożliwienie wystąpienia przed szerszą publicznością dobrze spełnił swoją rolę.  Pozostaje nam zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny przegląd już za rok.

 

Tekst: Marzena Myka

Zdjęcia: Stanisław Pietkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na stronę główną