Galeria

 

Turniej Super Farmer

 

Wielką niespodzianką dla uczniów klas III Gimnazjum nr 2 w Lipkach Wielkich był wyjazd w dniu 23 maja 2014 r. do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

 

W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół w Lipkach Wielkich odbyły się turnieje gry Super farmer wydawnictwa GRANNA.         Ich celem było promowanie uczniowskich zainteresowań, wdrażanie do "zdrowej" rywalizacji i współdziałania, a także rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów: liczenia, przewidywania, planowania i kalkulowania ryzyka.

Gra Super farmer ma swoją fascynującą historię. Powstała w czasie II wojny światowej w Warszawie. Jej twórcą był wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Pierwsze zestawy do gry były wykonane ręcznie przez żonę profesora, panią Zofię. W krótkim czasie gra zyskała nadspodziewanie wielką popularność.

Do Turnieju Super farmera zgłosili się uczniowie klasy IV, V, i VI, którzy zapragnęli zostać hodowcami zwierząt i Super farmerami. Wielu uczestnikom od początku towarzyszyło szczęście. Niestety w okolicy grasował wilk i lis, których łupem stawały się zgromadzone przez uczniów zwierzęta, co tym samych oddalało ich od zwycięstwa. Ratunkiem dla wielu przewidujących graczy okazywał się pilnujący stada pies.

 
Szczęśliwymi Superfarmerami zostali:

I miejsce Klaudia Mielczarek kl. V

II miejsce Magdalena Jarząbek kl. VI

III miejsce Natalia Witczak kl. VI

W ścisłym finale znalazła się także Zuzanna Nowak z kl. IV i Anna Płachcińska z kl. V.
Fundatorem dyplomów, nagród i gier, na których rozgrywano turniej była firma GRANNA.

 

Opracowały M. Ring, M. Różańska

 

Powrót na stronę główną