Galeria

 

Dzień Pluszowego Misia – 25.11.2014 r.

Trochę  historii: Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Tyle z historii pluszowego misia.

W naszej szkole po raz trzeci obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Każdy rok dostarczał uczniom innych atrakcji, ale zawsze uczniowie przynosili do szkoły swoich pluszowych ulubieńców. Każdego roku można było również degustować misiowy przysmak- miodzik z pasieki Pana Wiesława Dudka z Santoka.

W roku obecnym pluszaki wzięły udział w konkursie na najsympatyczniejszego misia, a uczniowie oglądali bajki, w których udział biorą misie np. Miś Uszatek, Miś Coralgol, Miś Paddington, Miś Puchatek.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – Sandra Kaniowska – kl. VI

II miejsce – Karina Pakulak – kl. Ib

III miejsce – Michał Stolarski – kl. VI

Wyróżnienie - Klaudia Durasiewicz – kl. Ia

 

Nagrodzeni uczniowie otrzymali słoiczek miodu lub pyłku kwiatowego.

Tekst i zdjęcia: Anna Kleinrok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na stronę główną