VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 

            Zespół Szkół w Lipkach Wielkich już po raz szósty będzie organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest nie tylko rozbudzenie zainteresowania poezją wśród uczniów, ale także stworzenie możliwości prezentacji osób uzdolnionych recytatorsko, pochodzących z naszego regionu.

 

Konkurs odbędzie się w sobotę 21 listopada. Tegoroczna edycja poświęcona będzie twórczości Jana Twardowskiego, w związku z setną rocznicą jego urodzin. Do udziału w konkursie zostały zaproszone szkoły z trzech powiatów. Gimnazjaliści będą recytować wiersze księdza Twardowskiego, a młodsi uczniowie utwory wybranych przez siebie poetów, wyrażające zachwyt przyrodą, ponieważ to przyroda była obok wiary najczęściej poruszanym tematem przez księdza – poetę.

 

Na zgłoszenia uczestników konkursu organizatorzy czekają do 16 listopada. Wśród uczestników jury wyłoni laureatów i wyróżnienia w trzech kategoriach: gimnazja , a także klasy I- III  oraz IV- VI szkoły podstawowej. Jak co roku, zwycięzcy otrzymają cenne nagrody.

 

Kolejne edycje konkursu cieszą się dużym zainteresowaniem.  Nie tylko przybliżają uczniom ważne dla naszej kultury postacie, ale także są sprawdzonym sposobem na integrację międzyszkolną.

 

Dorota Dębska

 

 

 

Powrót na stronę główną